חשוב לדעת לפני מכירת נכסים במודיעין

  • מאי 04
  • 6 דקות קריאה
שתפו:
Avatar

צוות Ktovet

הרבה מאוד ישראלים רוצים לגור במרכז הארץ, אבל לא לסבול מהצפיפות של גוש דן. להיות קרובים למרכזי תעסוקה, אבל לא לעמוד בפקקים. להנות ממאפיינים של בנייה ותכנון אורבני של המאה ה-21, ובמקביל להנות מהשקט של הפרברים. 

מי שערך או ערכה רשימה של הדרישות האלה, הגיעו למסקנה שהעיר המתאימה ביותר עבורם היא מודיעין. מודיעין נחשבת לעיר המתוכננת ביותר בישראל באופן זה שהיא תוכננה לפרטי פרטים החל משלבי התכנון, ההקמה והאופן שבו היא נבנית ומתרחבת עד היום בדיוק על פי שלבי התכנון ההתחלתי. אין בה מבנים שהם טלאי על טלאי או תוספות שנבנו בדיעבד ללא תכנון מראש. כל מרכיב או גורם חשוב נלקח בחשבון כבר בראשית תכנון העיר, החל מההפרדה בין השכונות השונות – אזורי המגורים – לבין מרכזי עסקים, מתחם מלאכה (מרכז עינב) ומתחם תעסוקה (הפארק הטכנולוגי) כולל ריאות ירוקות בכמות משמעותית וכל זה כדי להבטיח איכות חיים טובה ומניעת זיהום אוויר למתחמי השכונות או לפארק התעסוקה.

לעובדה זו יש משמעות אדירה לאיכות החיים של כל תושב ועבור מי שמחפש דירות למכירה במודיעין. כל מי שמחפש תחום רלוונטי לאיכות חיים או לרמת חיים בעיר, יכול למצוא בעיר מודיעין פתרונות ומענה לדרישות אלו.


רקע קצרצר על מודיעין…

הקמת מודיעין אושרה בשנת 1990 כמועצה מקומית, בשנת 1994 החלה הבנייה הראשונה בעיר וב1996 אוכלסו בה הדירות הראשונות. בשנת 2001 היא קיבלה הכרה ומעמד של עיר, והתאחדה עם מכבים-רעות ב-2003.


הסכם הגג בשנת 2014

יש הרבה סיבות ונתונים שבגללם אפשר להבין שמודיעין היא עיר מבוקשת מאוד ויש עניין רב סביב דירות למכירה במודיעין.

בשנת 2021 נמכרו במודיעין 1850 דירות, כאשר מדובר בקפיצה של 244 אחוז בהשוואה למספר הדירות שנמכרו במודיעין ב2020, והיא העיר השביעית בישראל בדירוג מספר הדירות שנמכרו בכל עיר.
בשנת 2014 נחתם הסכם גג בין ממשלת ישראל לבין עיריית מודיעין על שיווק ובניית 11,500 דירות תוך 4 שנים. הסכם זה העלה דרמטית את כמות הדירות בעיר, ובמסגרתו משרדי הממשלה נרתמו ומימנו את הבנייה והפיתוח כולל מוסדות חינוך, פארקים, מבני ציבור ותשתיות תחבורה ותהליך מהיר של היתרי בנייה, כשהחשיבות הגדולה בהסכם הגג הוא הבטחת אמצעים והתחייבות ממשלתית לביצוע ובניית הבתים.

הסכם הגג הביא לכך שכל התשתיות והשירותים הנלווים לתושב נבנו וקמו יחד עם בניית הדירות, מה שהעניק יתרון משמעותי למודיעין עבור מי שחיפש דירה למכירה.

חינוך במודיעין

עיריית מודיעין משקיעה הרבה מאוד משאבים בתושבים, כך שמחצית מתקציב העירייה מופנה לחינוך. יש עשרות בתי ספר ומאות גני ילדים, ושיעור הזכאים לבגרות בקרב התלמידים שלומדים במוסדות חינוך במודיעין לשנת 2021 הוא מעל 75% זכאים. מדובר בהשקעה חוזרת לתושב ולכן מדובר ביתרון של עיר שמושכת קונים לחפש דירות למכירה במודיעין.

שכונות מתפתחות

בזכות העובדה שמודיעין נבנתה לכתחילה בעיר מתוכננת מאוד, ובזכות הסכם הגג מ2014, יש תכנית רב שלבית מסודרת מאוד לפיתוח ולבניית כל השכונות בעיר על פי קצב ההתקדמות ולוח הזמנים שסוכם מראש.
יש 13 שכונות בעיר מודיעין, 10 מתוכן אוכלסו ו-3 מתוכן (גבעת שר, נופים והציפורים) נמצאות בשלבי תכנון או אכלוס וכולן בחלק המערבי שלה.
שכונות העיר תוכננו ונבנו  כך שהן מתפרסות על שטח העיר ומקיפות את מרכז העיר שבו מוקם מרכז עסקים ראשי שמספק שירותים לכלל השכונות באופן יעיל ונוח כך שמתאפשרת גישה אופטימלית לכלל התושבים. בנוסף למרכז העסקים הראשי קיים מרכז עסקים מקומי וקטן יותר בכל שכונה שנותן מענה לתושבים.

פרופיל האוכלוסיה

תושבי העיר הם מגוונים מאוד, יש התפלגות שווה בין גברים לנשים, יו תר מ10% מתושבי העיר מוגדרים כעולים חדשים. נכון ל-2019, 65% מהתושבים אקדמאים ועוסקים בתחומי הוראה, הנדסה, רפואה, מחשבים, כלכלה, בעלי מקצועות חופשיים וממלאים תפקידים בכירים בצה"ל.
מפרופיל זה ניתן להסיק שקיים גיוון רחב בקרב האוכלוסייה וכל אחד ואחת יכולים למצוא את מקומו בעיר.

סוגי דירות למכירה במודיעין


במודיעין יש מגוון רחב של דירות למכירה עבור כל מי שמחפש דירה או בית לגור ולהשתקע בו לאורך שנים רבות מבלי להתפשר על איכות חיים, רמת חיים ושירותים מוניציפליים ברמה גבוהה. במודיעין ניתן למצוא דירות גן, צמודי קרקע, קוטג'ים, דו משפחתיים, חד משפחתיים, דירות, פנטהאוזים, בניינים ומגדלים.

סוגי דירות למכירה במרכז העיר


במרכז העיר ממוקמות 3 שכונות – משואה (גבעת סי), הפרחים (מירומי) והציפורים (קייזר דרום).
שכונת משואה מתאפיינת בבניינים בני 3-4 קומות, דו-משפחתיים ובמרכז השכונה שישה מגדלי מגורים.

שכונת הפרחים מתאפיינת ברחובות הולנדיים, בניינים בני 4 קומות, דו משפחתיים ומגדלי מגורים. 

שכונת הציפורים מתאפיינת בבניינים מדורגים בני 3-9 קומות (חלקן שווקו במסגרת תכנית דיור למשתכן).

סוגי דירות למכירה בצפון העיר

בצפון העיר ממוקמות 3 שכונות – הנביאים (שמשוני צפון), המגינים (שמשוני דרום) והכרמים (ציפור).
שכונת הנביאים מתאפיינת בדירות 3-5 חדרים בבניינים בני 3-5 קומות ומגדלי קומות.
שכונת המגינים מתאפיינת בדירות 3-5 חדרים, קוטג'ים, דו משפחתיים ומגדלי מגורים (דמרי ו"מי ערד").
שכונת הכרמים מתאפיינת בבניינים בני 4-7 קומות. דרומית לשכונה עובר רחוב האלה, הרחוב הראשי בעיר.

סוגי דירות למכירה בדרום העיר

בדרום העיר ממוקמות שתי שכונות – השבטים (בוכמן צפון) ומוריה (בוכמן דרום).

שתי השכונות מתאפיינות בבנייה של צמודי קרקע, דו משפחתיים ובהיקפן בנייני בני 3 קומות.

סוגי דירות למכירה במערב העיר

במערב העיר יש 3 שכונות. אבני חן (קייזר), נופים (מתחם N) ושכונת מורשת. שכונה רביעית שתיבנה במערב העיר בעתיד היא גבעת שר.
שכונת נופים מתאפיינת בבניינים בני 6-7 קומות, דירות גן ודירות 4-6 חדרים.
שכונת מורשת מתאכלסת בימים אלה (פברואר-מרץ 2022) ומתאפיינת בבניינים בני 3-4 קומות, צמודי קרקע וחד/דו-משפחתיים.


סוגי דירות למכירה במזרח העיר

במזרח העיר יש שכונה אחת – הנחלים (ספדיה),  מהשכונות הוותיקות בעיר, ותחילת אכלוסה החל ב1996. היא מתאפיינת בבניינים בני 3-4 קומות, דו-משפחתיים וצמודי קרקע. 

מזרחית משכונת הנחלים נמצאות מכבים-רעות שעד 1990 הוגדרו כמועצה מקומית. בשנת 2003 היא אוחדה עם מודיעין.
כיום מכבים-רעות מוגדרת כרובע עירוני שהוא למעשה מסגרת מוניציפלית בעלת אוטונומיה קהילתית במסגרת העיר מודיעין. ניתן לראות שמאז האיחוד עם מודיעין, חלה עלייה בשיעור של 10% לפחות בביקוש דירות למכירה במכבים-רעות. ברובע מכבים-רעות מתאפיינת בנייה של צמודי קרקע, קוטג'ים, דו/חד-משפחתיים.

רֹאשׁ